“BİR TAKIMDAN DAHA FAZLAYIZ”

Biz Bir Aileyiz.

Bu sezon kritik kurtarışlarıyla Yıldızspor U19 Takımı'nın şampiyonluğunda büyük pay sahibi olan kalecisi İsmail Kos, “Biz bir takımdan daha fazlayız. Çünkü biz bir aileyiz” dedi.

Aydın futbol alt yapısına önem veren spor kulüplerinden Yıldızspor’un bu sezon başında Yatağanspor’dan transfer ettiği kaleci İsmail Kos, U19’larda ilk yılında şampiyonluk sevinci yaşadı. Bu sezon gösterdiği performansla taraflı tarafsız herkesin büyük beğenisini kazanan Yıldızspor U19 Takımı filebekçisi Kos, takımın şampiyonluğunda büyük pay sahibi oldu. Kritik maçlarda kurtarışlarıyla bu sezon dikkatleri üzerine çeken Kos geçirdikleri sezonu değerlendirdi.

“BİR TAKIMDAN DAHA FAZLAYIZ”

U19 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe maçlarında Aydın’ı en iyi şekilde temsil etmek için şampiyonaya iyi hazırlık yaptıklarını belirten Kos, “Umduğumuz gibi bir sezon geçirdik. Sezonun başında hedefimiz şampiyonluktu. Nihayetinde hedefimize ulaştık. Şampiyonlukta emeği geçen antrenörlerimi ve takım arkadaşlarımı kutluyorum. Şimdiki hedefimiz Türkiye Şampiyonası’nda gruplar atlamak. Bunun içinde büyük gayret ve azim içerisinde çalışıyoruz. Şampiyonadaki hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyorum. Biz bir takımdan daha fazlayız. Çünkü biz bir aileyiz” dedi. Kos, Türkiye Şampiyonası’nda kendisini göstererek önümüzdeki sezonlarda profesyonel liglerde oynamak istediğini söyledi.

6 YILDA 4 ŞAMPİYONLUK YAŞADI

Ödemişspor’da 12 yaşında kaleci olarak futbola başlayan 18 yaşındaki İsmail Kos 2 yıl bu kulüpte forma giydi. Daha sonra Yatağanspor’a transfer olan Kos, bu sezon başında Yıldızspor ile anlaştı. Ödemişspor’da U13, Yatağanspor’da U17 ve Amatör Süper Lig şampiyonlukları yaşayan Kos, Yıldızspor’daki ilk yılında şampiyonluk kupası kaldırdı. 


18 Nisan 2017 Salı