Alkışı hak ettiler.

Türkiye Şampiyonasında.

Aydın Futbol U15 Kategorisi'nde hem grubunda hem de Play-Off Grubu'nda şampiyon olan Al Yıldızspor, bir alkışı hak etti.

Mücadele ettiği U15 Kategorisi'ne bir yaş küçük U14 Takımı ile katılan Al Yıldızspor, zoru başararak dikkatleri üzerine çekti ve U14 Takımı ile U15 Türkiye Şampiyonası'na katılmaya hak kazandı.

Al Yıldızspor antrenörü Sururi Yenice "Takımlarımızı bir yaş büyükler kategorisinde oynatmaya 2016-2017 sezonunda başladık. İlk hedefimiz oyuncularımızın özel maç ve turnuvalarla birlikte resmî maç sayısını arttırmaktı. Yıl içerisinde oyuncularımızın yaptığı maçların artması gelişimlerine büyük katkılar sağladı. Sezon başlarında uyguladığımız testler sayesinde eksiklerimizi belirledik ve eksikliklerimizi gidermeye yönelik çalışmalar yaptık. Her sezonu hedeflerimiz doğrultusunda planladık. Bu plan çerçevesinde çok çalıştık. Verdiğimiz emeklerin karşılığında U14 takımımızla U15 liginde Play-Off grubunu lider bitirerek Türkiye şampiyonasında Aydın’ı temsil etmeye hak kazandık. Bu şampiyona oyuncularımıza büyük tecrübeler kazandırdı ve kazandırmaya da devam edecektir. Buradan özveriyle çalışan ve hiçbir antrenmanı kaçırmayan oyuncularımı kutlamak istiyorum. Emeklerinin karşılıklarını aldıkları için çok sevindiler ve hak ettikleri başarıya ulaştılar. Başarı bir ekip işidir. Tüm sezon boyunca birlikte çalıştığımız özellikle takımımızın fiziksel kapasitesinin gelişiminde büyük emekleri olan Mehmet Polaterce hocama, bizlere her zaman yol gösteren altyapı sorumlumuz Ayhan Çiçek’e, benden önce takımımızın antrenörlüğünü yapan Sercan Aybilek hocama, bizlere bu çalışma ortamını sağlayan değerli başkanlarımız Kaya Özcan ve Tuğrul Çıvgın’a, oyuncularımızı her şartta destekleyen velilerimize de teşekkür ediyoruz" dedi.
Al Yıldızspor'un bir diğer antrenörü Mehmet Polaterce de, "Başta başkanımız Kaya Özcan olmak üzere altyapı koordinatörümüz Ayhan Çiçek ve değerli yöneticilerimize desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Şampiyonluk bizler için gurur verici bir sonuç oldu bizler açısından buradaki en temel nokta kendi yaş kategorimizdeki maç sayısının yetersiz olması bir yaş büyüklerimizle oynadığımız maçlar bizim maç tempomuzu arttırmamıza ve gelişimimize büyük katkı sağladı. Sururi hocamla birlikte kısıtlı saha imkanları ile çoğu zaman çeyrek sahada çalışmalar yaptık her imkanı değerlendirdik aynı başarıyı Türkiye şampiyonasında da sergilemek istiyoruz. Tüm oyuncularımızı kutluyorum" dedi.


5 Mart 2019 Salı